logo.gif

Декадник словесності «Шевченко - для усіх століть»

Декадник словесності «Шевченко - для усіх століть»

В рамках відзначення 200-річчя від дня народження видатного українського письменника, художника та громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка відповідно до плану роботи закладу на 2013-2014 н. р., з метою популяризації творчості та вшанування пам’яті Великого Кобзаря, формування концепції національно-патріотичного виховання молоді, в закладі в період з 24 лютого по 7 березня 2014 року проведено шкільний декадник словесності «Шевченко – для усіх століть».

Учні з великим задоволенням взяли участь у різноманітних заходах, що проводилися в нашому навчальному закладі: відкритих уроках Кобзаря, поетичних марафонах, літературних читаннях, тематичних бесідах «Геній українського народу», годинах спілкування, виставках робіт образотворчого мистецтва, присвячених вшануванню Великого Кобзаря.

26 лютого в приміщенні шкільної бібліотеки проводився конкурс виразного читання творів Т.Г. Шевченка і про Т.Г. Шевченка. Переможцями стали 12 учнів із 5-11 класів, які були нагороджені почесними грамотами. Учениця 5-А класу Салієва Віра 5 березня взяла участь у міському конкурсі читців «Шевченко – для усіх століть», де зайняла ІІІ місце.

Протягом декадника учнями середніх та старших класів випущено стінні газети та плакати на тему: «Життя і творчість Т.Г. Шевченка», організовано виставку ілюстрацій до творів Кобзаря, підготовлено творчі проекти.

Для учнів початкової школи вчитель 4-А класу Шахрайчук Ірина Валеріївна підготувала і провела виховний захід «Гортаючи сторінки «Кобзаря».

Вчитель української літератури Янощук Людмила Леонтіївна провела виховну годину «Обличчя української історії. Тарас Шевченко» для учнів 5-А класу та тематичний захід «Від кирилиці до Кобзаря» для 10-А класу.

Учителем української літератури Гончар Ольгою Володимирівною організовано вікторину на знання біографії Т.Шевченка«Що? Де? Коли?» серед 5-х класів.

У 6-х класах проведено гру «Щасливий випадок» (життєвий і творчий шлях Т.Г. Шевченка) учителем Чайнюк Наталею Володимирівною.

Виховний захід «Тарасові шляхи» з учнями 7-Б класу 28 лютого організувала вчитель світової літератури Висоцька Наталія Євгенівна.

Учитель Опалинська Наталія Олегівна з 8-Б класом 5 березня презентувала виховний захід «Т.Г. Шевченко очима російських і українських митців».

Бібліотекарем школи Бернацькою Галиною Миколаївною підготовлено радіопередачі «Читаємо Т. Шевченка і про Шевченка», в яких протягом березня взяли участь учні та вчителі.

Вчителями школи організовано виставку примірників «Кобзаря» Т.Г. Шевченка «Кобзар» – наша сімейна реліквія», проведено конкурс письмових творчих робіт «Навіки славимо ім’я твоє, Тарасе!»

Учителем української мови та літератури Пастух Людмилою Михайлівною разом із учнями 8-А класу проведено фотовиставку «Пам’ятники Великому Кобзарю в Україні та за кордоном», а також організовано відеопрезентацію «Шевченко і Вінниччина».

Учитель світової літератури Нікіфорова Наталія Гаріївна з учнями 8-х класів підготувала радіолінійку, присвячену творчості Великого Кобзаря.

Під керівництвом учителя української літератури Дубенчак Олени Борисівни організовані заочні екскурсії до пам’ятних місць, пов’язаних із життям та творчістю Т.Г. Шевченка.

5 березня учні 9-х класів під керівництвом учителя української мови та літератури Чайнюк Наталії Володимирівни підготували для 7-11 класів літературно-музичну композицію «Ми не забудемо тебе, Тарасе».

Протягом декадника учнями 10-11 класів під керівництвом учителя Янощук Людмили Леонтіївни розроблено мультимедійні презентації «Життя і творчість Т.Г. Шевченка».

Учні 7-Б класу під керівництвом учителя Висоцької Наталії Євгенівни розробили мультимедійні презентації «Шевченко – художник» та «"Заповіт" різними мовами світу».

З великим задоволенням школярі взяли участь у конкурсі вишиванок.

Учні 7-Б та 8-А класів під керівництвом учителя української літератури Пастух Людмили Михайлівни започаткували акцію «Подаруй бібліотеці книгу Т.Г. Шевченка чи книгу про Т.Г. Шевченка», в рамках якої придбано сучасні ілюстровані «Кобзарі» зі зразками рукописів та записів у «Щоденнику Т.Г. Шевченка» до 200-річчя митця.

На конкурсі виразного чит...
На конкурсі виразного читання
Учасники та журі конкурсу
Учасники та журі конкурсу
Кращі читці школи
Кращі читці школи
Загородня Дар'я - перемож...
Загородня Дар'я - переможець конкурсу виразного читання
Газета 8-А класу
Газета 8-А класу
Газета 8-Б класу
Газета 8-Б класу
Ілюстрація переможниці ко...
Ілюстрація переможниці конкурсу Бабак Анастасії
Учні 8-А класу презентуют...
Учні 8-А класу презентують власні творчі проекти
Учні 7-Б класу на виховно...
Учні 7-Б класу на виховному заході
Учасники вікторини - учні...
Учасники вікторини - учні 5-Б класу
Виховний захід учнів 8-Б ...
Виховний захід учнів 8-Б класу
Бібліотекар школи презент...
Бібліотекар школи презентує виставку
Літературно-музична компо...
Літературно-музична композиція учнів 9-х класів
Танцювальний колектив 9-Б...
Танцювальний колектив 9-Б класу
Позакласний захід "Ми не ...
Позакласний захід
Шанувальники творчості Т....
Шанувальники творчості Т.Г.Шевченка
На виставці творчих проек...
На виставці творчих проектів
У конкурсі вишиванок взял...
У конкурсі вишиванок взяли участь і учителі
Учасники конкурсу вишиван...
Учасники конкурсу вишиванок із 4-Б класу
До конкусу вишиванок при...
До конкусу вишиванок  приєднались і  учні 3-Б  класу

За підсумками декадника словесності усі переможці різноманітних конкурсів нагороджені грамотами.

Відеоматеріали про заходи щодо відзначення в закладі 200-ої річниці з дня народження Великого Кобзаря було висвітлено 19 березня на телеканалі ВДТ в передачі «Класна робота».

 
 
Керівник МО вчителів словесності Висоцька Н.Є.