logo.gif

Популяризація сучасних методів навчання історії

Популяризація сучасних методів навчання історії

З метою вдосконалення професійної майстерності педагогів 11 грудня 2015 року в нашій школі відбувся семінар із досвіду роботи переможців фахових конкусів ("Кращий навчально-методичний посібник" у рамках акції «Ярмарок фахових сподівань» загальноміського проекту «Ім'я в освіті міста» в номінації "Електронний навчальний посібник") для голів шкільних методоб'єднань вчителів історіїї та права на тему "Впровадження технології змішаного навчання в педагогічну діяльність учителя історії". Тема актуальна та перспективна, адже практичне використання ІКТ у викладанні – це невід'ємна частина навчального процесу, яка дає найвідчутніші результати при вивченні суспільних дисциплін.

Розпочав семінар вступним словом та побажанням плідної співпраці директор ЗШ І-ІІІ ст. №15 Черешнюк Олександр Іванович.

Досвідом роботи із впровадження ІКТ на уроках та в позакласній роботі поділився вчитель історії школи №15 Гаврилюк Юрій Петрович. Він виступив із доповіддю на тему: "Змішане навчання – майбутнє освіти. Форми його реалізації в процесі вивчення історії", під час якої за допомогою мультимедійних технологій розкрив поняття та висвітлив вагоме значення змішаного навчанння; познайомив учасників семінару із діяльністю його натхненника Салмана Хана; продемонстрував новий принцип навчання "перевернутий клас" і розказав про досягнення ідеологів цього руху – Джонатана Бергмана та Аарона Самса; з'ясував переваги BYOD (Bring Your Own Device); а також презентував можливість використання інформаційного середовища закладу для реалізації технології змішаного навчання (навчальних ресурсів шкільного сайту http://vinschool15.org.ua/ та хмарних сервісів Office 365, OneDrive, Щоденник.ua). У колег виникло багато запитань щодо застосування технології змішаного навчання, а Юрій Петрович надав корисні поради та рекомендації.

Зацікавити учасників семінару також вдалося вчителю інформатики, класному керівникові 6-А класу ЗШ І-ІІІ ст. №15 – Гвоздєвій Олені Серафимівні. Вона поділилася досвідом співпраці вчителів історії та інформатики, класних керівників у процесі впровадження цієї технології навчання і на прикладі учнівських презентацій з історії засвідчила важливість використання ІКТ під час вивчення матеріалу. Також підкреслила корисність електронних журналу та щоденника для класних керівників, учнів та батьків.

Після семінару кожен із учителів мав можливість особисто пройти дистанційний online-тренінг з використання мультимедійної медіатеки з історії України на сайті http://vinschool15.org.ua/ та системи тестування з історії України на сайті http://test.vinschool15.org.ua/ за наданими логіном і паролем.

Захід мав на меті ознайомити з новими інформаційними технологіями навчання, розглянути педагогічні завдання використання змішаного навчання та дослідити можливості впровадження його методів у процесі вивчення історії. Сподіваємось, що інформація семінару була сприйнята із вдячністю, а вчителі ЗНЗ міста тепер переконалися в перспективності технології змішаного навчання.

Горянська Анастасія