logo.gif

Пропускний режим і правила поведінки відвідувачів школи

Пропускний режим і правила поведінки відвідувачів школи

                     ПОЛОЖЕННЯ

про організацію пропускного режиму і правила поведінки відвідувачів в будівлі закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Вінницької міської ради»

1. Загальні положення

       Дане Положення розроблено у відповідності до статті 26 Закону України «Про освіту», згідно якої забезпечення безпечних і нешкідливих умов навчання, праці та виховання у навчальних закладах покладається на їх власника або уповноважений орган та керівника навчального закладу, Положенням «Про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.01р. № 563, Статутом школи та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують вимоги до встановлення належного порядку роботи та створення безпечних умов для учнів і працівників закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Вінницької міської ради», а також виключення можливості проникнення сторонніх осіб, порушення санітарно-епідеміологічного стану, виносу службових документів, матеріальних цінностей та інших порушень громадського порядку.

       Контрольно-пропускний режим – сукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу осіб, проїзду транспортних засобів, виносу (вивозу) майна на територію чи з території школи. Пропускний режим в будівлі школи передбачає комплекс спеціальних заходів, направлених на підтримання та забезпечення встановленого порядку діяльності школи і визначає порядок пропуску учнів, працівників загальноосвітнього навчального закладу (ЗНЗ) і громадян до будівлі та внутрішніх приміщень школи.

Охорона приміщень забезпечується тех. персоналом  та сторожами ЗНЗ.

Відповідальність та контроль за порядком здійснення пропускного режиму в приміщені покладається на:

- директора школи (або особу що його заміщує в даний момент);

- заступника директора (відповідального за безпеку);

- заступника директора з АГР;

- тех. персонал;

- чергового адміністратора;

 - нічних сторожів.

Виконання вимог, що визначаються даним Положенням, є обов’язковим для всіх  працівників які постійно або тимчасово працюють в школі, учнів та їх батьків, всіх юридичних та фізичних осіб, що виконують свою діяльність чи знаходяться з інших причин на території закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Вінницької міської ради»

З метою ознайомлення відвідувачів закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Вінницької міської ради» з пропускним режимом і правилами поведінки відвідувачів дане Положення розміщується на стендах в холі першого поверху будівлі школи та на офіційному інтернет-сайті навчального закладу.

2. Порядок проходу в будівлю закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Вінницької міської ради»

2.1.Пропускний режим в будівлю школи, а також відкривання/закривання дверей забезпечують черговий (тех. персонал), сторож. Центральний вхід закритий в будівлю школи в робочі дні з 8:30 до 17.30, а у вихідні та святкові неробочі дні - постійно.

2.2.  Контрольно-пропускний режим для учнів школи.

2.2.1.  Учні школи проходять в будівлю школи через центральний вхід.

2.2.2.Початок навчальних занять о 8:30 годин.

Учні зобов’язані прибути до школи не пізніше 8:20 год.

Учні чергового класу повинні прибути до школи о 7:50 год.

За наказом директора школи, в разі виробничої необхідності, час початку навчальних занять може змінюватись. В таких випадках на уроки необхідно приходити за 10 хвилин до їх початку.

Пропуском для учнів слугує бейджик , при його відсутності -щоденник. У разі знаходження щоденників на  перевірці у класного керівника, учні проходять в школу в супроводі класного керівника або чергового адміністратора.

Уходити (виходити) зі школи учням до закінчення навчальних занять дозволяється лише на підставі дозволу класного керівника, лікаря, медичної сестри або представника адміністрації.

Вихід учнів зі школи на уроки фізичного виховання, на екскурсії, чи на інших підставах відбувається організовано і в супроводі вчителя.

Учні, що відвідують гуртки, секції та інші позакласні заходи, допускаються в школу згідно розкладу занять або в супроводі відповідального за проведення такого заходу.

Під час канікул учні допускаються в школу згідно плану заходів з учнями на канікулах, затвердженому директором школи.

Учні школи не мають права знаходитися в будівлі школи та на її території після закінчення навчальних занять або позаурочних заходів без дозволу працівників школи і без їх присутності.

В разі запізнення без поважної причини учні допускаються в школу з дозволу чергового адміністратора або класного керівника.

У випадку порушення дисципліни чи правил поведінки учні можуть бути доставлені до чергового адміністратора, чергового вчителя, класного керівника, адміністрації школи.

До школи учні заходять в шкільній формі або в одязі ділового стилю прийнятному для відвідування державних громадських установ.

В приміщенні та на території школи суворо заборонено: паління, вживання алкоголю та наркотичних речовин. Інформація про дані правопорушення надається до органів управління внутрішніх справ МВС України.

2.3. Контрольно-пропускний режим для працівників навчального закладу.

2.3.1.Директор закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Вінницької міської ради», його заступники, представники адміністрації та інші працівники школи мають змогу проходити та знаходитись в приміщенні школи в будь який час доби, а також у вихідні та святкові дні, якщо це необхідно для виконання службових обов’язків і не обмежено поточними наказами відповідального за контрольно-пропускний режим.

2.3.2.Педагогам рекомендовано прибути до школи не пізніше 8 години 15хвилин.

2.3.3.В окремих випадках, у відповідності з розкладом занять, затвердженим директором школи, уроки конкретного педагога можуть починатись не з першого уроку. В даному випадку та інших конкретних випадках педагог зобов’язаний прийти до школи не пізніше ніж за 15 хвилин до свого першого уроку.

2.3.4.Вчителі перших класів приходять до школи з розрахунком часу необхідного для зустрічі дітей біля входу до школи та супроводу їх до класу, але не пізніше 8:15год. По закінченні занять вчитель передає дітей батькам, що їх зустрічаютьна вулиці перед центральним входом.

2.3.5.Адміністрація школи та вчителі зобов’язані заздалегідь попередити чергового  тех. працівникапро час запланованих зустрічей з батьками, а також про час і місце проведення батьківських зборів.

2.3.6.Всі інші працівники школи приходять в школу у відповідності з графіком роботи, затвердженим директором школи.

2.4.Контрольно-пропускний режим для батьків (законних представників) учнів.

2.4.1.Батьки учнів проходять до будівлі школи через центральний вхід.

2.4.2.Батьки учнів проходять в будівлю школи при наявності документів державного зразку, що підтверджують їх особу. Документ пред’являється в розвернутому вигляді чи передається черговому по вестибюлю техпрацівникудля проведення відповідного запису в «Журналі обліку відвідувачів». Батьки повідомляють ім’я, по батькові та прізвище вчителя або адміністратора до якого вони направляються, а також прізвище, ім’я своєї дитини, клас в якому вона навчається. Черговийз’ясовує мету приходу і пропускає в приміщення з дозволу працівника школи до якого вони прийшли.

2.4.3.З учителями батьки зустрічаються на батьківських зборах, за запрошенням або після уроків. І лише в екстрених випадках під час перерви.

2.4.4.Вчителі зобов’язані заздалегідь попередити чергового про прихід батьків, а також про час та місце проведення батьківських зборів.

2.4.5.Батькам не дозволяється проходити до навчального закладу з крупно габаритними сумками чи валізами. Сумки необхідно залишити на посту у чергового і в деяких випадках за вимогою чергового, надати дозвіл їх оглянути.

2.4.6.Прохід в школу батьків з особистих питань до адміністрації школи можливий за умови попередньої домовленості з представниками самої адміністрації, про що чергового інформують заздалегідь.

2.4.7.У випадках незапланованого приходу до школи батьків учнів, черговий з’ясовує мету їх приходу і пропускає в будівлю школи тільки з дозволу адміністрації.

2.4.8.Батьки, що супроводжують або зустрічають своїх дітей, до будівлі школи не заходять і чекають дітей на вулиці. В окремих виняткових випадках (негода, тощо…) проходять до вестибюлю школи не далі поста чергового (тех..персоналу) і в межах його огляду.

2.4.9.Для батьків першокласників протягом першого семестру навчального року встановлюється адаптивний контрольно-пропускний режим у відповідності до розкладу навчальних занять, котрий обумовлюється окремо класними керівниками на батьківських зборах згідно наказу директора.

2.5. Контрольно-пропускний режим для відвідувачів школи.

2.5.1.Відвідувачі проходять в будівлю школи через центральний вхід.

2.5.2.Особи не пов’язані з навчальним процесом, які відвідують школу за службовою необхідністю, пропускаються при пред’явленні документу державного зразку, що засвідчує особу, за погодженням з директором школи (особою, що його заміняє) і записом в «Журналі обліку відвідувачів».

2.5.3. Посадові особи, які прибули до школи з перевіркою, пропускаються при пред’явленні документу, що засвідчує особу з обов’язковим повідомленням адміністрації школи та відповідною реєстрацією.

2.5.4.Групи осіб, що відвідують школу для проведення і участі в масових заходах, семінарах, конференціях, оглядах і т.п., допускаються в будівлю школи за наказом директора школи, за списками учасників і при наданні документу, що засвідчує особу.

2.5.5.На прийом до директора школи в дні прийому або за викликом, відвідувачі пропускаються до школи:

Ø      з виключеними мобільними телефонами;

Ø      в одязі, прийнятому в державних установах;

Ø     без жувальної гумки;

Ø     в адекватному стані (визначається візуально).

2.5.6.Для виклику працівника школи або представника адміністрації необхідно звертатись до чергового адміністратора, чергового (тех.персоналу).

2.5.7.При відвідування школи відвідувач зобов’язаний за проханням чергового (тех.персоналу) надати на візуальний огляд принесені з собою речі для недопущення проносу в будівлю школи алкоголю, наркотичних, вибухонебезпечних, легкозаймистих, отруйних речовин і рідин, заборонених для зберігання та перенесення без спеціального дозволу предметів, зброї та боєприпасів і т.п.

2.5.8. У випадку виявлення у відвідувача або в його речах зброї, речовин, рідин, предметів і т.п. згідно п. 2.5.7. – черговий (тех.персонал) затримує відвідувача і доповідає про випадок черговому адміністратору і директору школи (особі, що його заміщує) та діє у відповідності до отриманих вказівок.

2.5.9.В разі виникнення конфліктних ситуацій пов’язаних з допуском відвідувачів до будівлі школи, черговий (тех.персонал) діють за вказівками директора школи чи його заступника.

2.5.10.Прохід територією школи та її подвір’ям дозволено лише відвідувачам навчального закладу. Без відповідного дозволу адміністрації школи знаходження на території школи і прохід нею в урочний та позаурочний час стороннім особам заборонено.

2.6.Контрольно-пропускний режим для автотранспортних засобів.

2.6.1.Порядок в’їзду – виїзду автотранспорту на територію школи встановлюється наказом директора школи.

2.6.2.Допуск без обмежень на територію школи дозволяється автомобільному транспорту екстрених і аварійних служб, швидкій медичній допомозі, пожежній охороні, міліції.

2.6.3. Паркування автомобільного транспорту на території школи заборонено, крім випадків вказаних в п. 2.6.2.

3. Правила поведінки відвідувачів закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Вінницької міської ради»

3.1.Відвідувачі, що знаходяться в приміщенні школи зобов’язані:

Ø     зберігати встановлений порядок і дотримуватись норм поведінки в громадських місцях;

Ø     не допускати виявлення неповажного ставлення до педагогічного та обслуговуючого персоналу, учнів та інших відвідувачів школи;

Ø     виконувати законні вимоги та розпорядження адміністрації та працівників школи;

Ø     не створювати перепон належному виконанню адміністрацією, вчителями, працівниками школи їх службових обов’язків;

Ø     зберігати черговість на прийомі до директора та в приймальні (за винятком осіб, яким надано право позачергового прийому);

Ø     повідомляти секретаря про свою явку до школи за викликом директора;

Ø      до запрошення в кабінет директора знаходитись на місці, вказаному секретарем;

Ø     ставитись бережливо до майна школи,зберігати чистоту, тишу та порядок в приміщенні навчального закладу;

Ø     при вході до будівлі школи відвідувачі, що мають при собі кіно- і фотознімальну, звуко- і відео записуючу апаратуру, а також переносну комп’ютерну і оргтехніку зобов’язані зареєструвати технічні засоби увахтера– з метою контролю за виносом матеріальних цінностей з будівлі школи.

3.2. Відвідувачам закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Вінницької міської ради»

 забороняється:

Ø     знаходитись в службових приміщеннях або інших приміщеннях школи без дозволу на те директора, адміністрації, черговогочи просто вчителя;

Ø     виносити з приміщення школи документи надані для ознайомлення;

Ø     знімати зразки документів зі стенду, а також розташовувати на ньому оголошення не узгодженні з адміністрацією навчального закладу;

Ø     приносити в приміщення школи алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, колючи та ріжучи предмети, вогнепальну та холодну зброю (крім осіб, котрим в установленому порядку дозволено зберігання та носіння табельної зброї і інших засобів), а також особисті речі за винятком портфелів і тек з документами, дамських сумок;

Ø     палити в приміщенні та на території школи;

Ø     вести розмови з мобільного телефону у всіх приміщеннях, крім коридорів та вестибюлю;

Ø     бути присутнім на зборах та інших заходах з включеним мобільним телефоном;

Ø     входити до школи в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, з жувальною гумкою, з дитячими колясками, з домашніми тваринами, товарами для продажу, а також в брудному одязі і з великогабаритними речами ( виключаючи робітників, що виконують будівельні і ремонтні роботи);

Ø     факти порушень громадського порядку і завдані збитки приміщенню фіксуються в установленому порядку особами, котрі здійснюють пропускний режим.

3.3.Відповідальність відвідувачів школи за порушення даного Положення:

Ø     у випадку порушення відвідувачем школи пропускного режиму і правил поведінки йому робиться зауваження відповідальними за контрольно-пропускний режим, а в разі необхідності будь-яким працівником школи;

Ø     у випадках скоєння відвідувачами кримінальних дій, винні особи підлягають кримінальній відповідальності згідно чинного законодавства;

у випадку зумисного чи не зумисного пошкодження або знищення майна закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Вінницької міської ради»

Ø      на винних осіб поряд з адміністративною або кримінальною відповідальністю покладається обов’язок відшкодування причинених збитків.

4. Порядок пропуску з табельною зброєю, спеціальними засобами, іншими забороненими без спеціального на те дозволу зберігання і носіння предметів.

4.1.Прохід осіб в приміщення школи з табельною зброєю і спеціальними засобами дозволяється:

Ø     співробітникам, котрим в установленому порядку дозволено зберіганні і носіння табельної вогнепальної зброї – при наявності запису у відповідному документі (службове посвідчення, командировочне посвідчення і т.п.);

Ø     співробітникам міністерств і відомств України і їх підрозділів де передбачено наявність табельної зброї але лише при виконанні ними своїх службових обов’язків;

Ø     співробітникам і військовослужбовцям державних воєнізованих організацій України на період надзвичайних ситуацій у випадках посилення охорони будівлі або за спеціальним дозволом.

5. Порядок пропуску представників засобів масової інформації.

5.1.Працівники засобів масової інформації пропускаються в будівлю школи за акредитацій ними посвідченнями чи картками тимчасової акредитації при наданні редакційного посвідчення.

5.2. Представники засобів масової інформації на заходи, що проводяться в приміщенні закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Вінницької міської ради», пропускаються лише після перевірки документів котрі підтверджують їх особу.

6. Організація і порядок проведення ремонтно-будівельних робіт в будівлі та приміщеннях закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Вінницької міської ради»

      Робітники і фахівці ремонтно-будівельних організацій пропускаються в приміщення школи черговим (тех.персоналом) або сторожем для виконання ремонтно-будівельних робіт за розпорядженням директора школи чи на підставі заявок, підписаними керівником вищестоящих організацій прямого підпорядкування.

7. Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій або ліквідації аварійної ситуації.

7.1.Пропускний режим в будівлі школи на період надзвичайних ситуацій обмежується.

7.2. Після ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску згідно даного Положення.

8. Порядок евакуації працівників, співробітників і відвідувачів школи з приміщень та порядок їх охорони.

8.1. Порядок оповіщення працівників, співробітників і відвідувачів школи з приміщення при надзвичайних ситуаціях (пожежа, стихійне лихо, інформація про загрозу скоєння терористичного акту і т.п.) та порядок їх охорони розробляються директором школи спільно з відповідальними за ведення роботи з охорони праці, протипожежної та електробезпеки.

8.2. За встановленим сигналом оповіщення всі відвідувачі, робітники, співробітники, а також робітники, які здійснюють ремонтно-будівельні роботи в приміщенні школи евакуюються з будівлі згідно з планом евакуації, що знаходиться в приміщенні школи на видному і доступному для відвідувачів місці. Пропуск відвідувачів в приміщення школи припиняється. Працівники школи і відповідальні особи приймають заходи по евакуації і забезпечення безпеки людей що знаходяться в приміщенні, при прибутті співробітників відповідних служб для ліквідації надзвичайної ситуації забезпечують їх безперешкодний пропуск в будівлю школи.