logo.gif

Шкільна освітня мережа «Щоденник.ua»

Шкільна освітня мережа «Щоденник.ua»

З 2012-2013 навчального року наш заклад приєднався до всеукраїнської шкільної освітньої мережі «Щоденник.ua». Ця мережа була розроблена співробітниками компанії «Щоденник.ua» спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти. Для відкритої реєстрації вона була запущена в квітні 2010 року.

Вона відповідає основним вимогам Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. За даними на травень 2012 року в мережі налічується більше 8 500 шкіл і понад 1 000 000 користувачів. «Щоденник.ua» удостоєний багатьох почесних нагород як українських, так і зарубіжних; електронна платформа, на якій працює проект, відзначена премією ООН.

18 жовтня 2011 р. в рамках Національної виставки-презентації «Інноватика в сучасній освіті» було обрано найкращі інноваційні проекти України. В  номінації «Інновації у співпраці підприємств, наукових установ, структур бізнесу, міжнародних організацій, видавництв з системою освіти» перше місце зайняв Всеукраїнський освітній портал «Щоденник.ua».

Олександр Ходорковський, генеральний директор освітнього проекту «Щоденник.ua», прокоментував досягнення Всеукраїнської освітньої мережі: «Дякую своїй команді за підтримку і плідну роботу, дякую педагогам, які йдуть назустріч модернізації навчання.  Ми витратили багато сил і часу на створення та реалізацію проекту «Щоденник.ua», тому що розуміємо, яка на нас покладена відповідальність. Інтеграція України в європейський освітній простір неможлива без активного використання інноваційних технологій у навчальному процесі. Наша перемога свідчить про те, що українське суспільство готове до змін заради майбутнього покоління, а держава нарештi почала плiдну спiвпрацю з приватними освiтнiми установами, що активно впроваджують всесвiтний досвiд в українську освiту. Ми сподіваємося на довгострокове партнерство, результатом якого стане розквіт української освіти».

«Щоденник.ua» – рішення для сучасного освітнього менеджменту, характеристиками якого є наступні риси:

·                                 Унікальність

Більшість наявних на ринку продуктів являють собою або електронні щоденники учнів, в основному без додаткових сервісів і опцій, або платформи для міжшкільного мережевого спілкування і це зумовлює їх зміст, істотно збіднюючи його. "Щоденник.ua", відносно інших продуктів грунтується на першочергово заявленому в концепції статусі освітньої соціальної мережі, яка пропонує і освітній функціонал (електронний щоденник, журнал, відомості, бібліотека і т.д.) і можливість оперативного соціально-мережевого спілкування між школами .

·                                 Універсальність

Концепція проекту і його технологічне рішення також припускають постійне наповнення мережі різними ресурсами, що робить «Щоденник.ua»  більш привабливим для використання в школах.

·                                 Безкоштовне використання

На ринку і без того обмежена пропозиція продуктів, поширюваних на безкоштовній основі, а за сукупністю можливостей, які «Щоденник.ua»  пропонує школам, він безперечно є лідером серед подібних пропозицій.

·                                 Доступність

Для роботи в проекті не потрібне додаткове обладнання, необхідний лише комп'ютер з доступом в Інтернет і Інтернет-браузер, при цьому підтримується кросплатформеність (незалежності від ОС). Інтерфейси легкі в освоєнні та інтуїтивно зрозумілі навіть для користувачів-початківців ПК.

·                                 Інформаційна безпека

«Щоденник.ua» приділяє велику увагу безпеці учасників шкільної освітньої мережі та розміщеній в ній інформації. Це закрита інформаційна система, в якій суворо регламентована реєстрація шкіл і користувачів, і дотримуються всі вимоги безпеки, які пред'являються до подібних систем.

Нових користувачів в Щоденнику додають тільки адміністратори шкіл, тому гарантується відсутність сторонніх осіб. Кожен користувач може сам оибрати кому і яку інформацію про себе показувати, але всередині школи адміністратор завжди проінформований про дії зареєестрованих від школи користувачів. Це дозволяє контролювати поведінку дітей в проекті та захистити їх від небажаної інформації.

Всеукраїнська освітня мережа "Щоденник.ua" пройшла процедуру сертифікації засобів згідно з вимогами комплексної системи захисту інформації та отримала Атестат відповідності № 7026 від 17.12.2012 р.
Атестат засвідчує, що "Щоденник.ua" забезпечує захист інформації відповідно до вимог нормативних документів системи технічного захисту інформації в Україні. Атестат видано на підставі Експертного висновку, який надано організатором експертизи
ТОВ "Науково-виробнича фірма "Спецінтех-проект".

Згідно з Законом України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 р. № 2297-VI ТОВ "Щоденник" зареєстровано 28.09.2011 р. Державною службою України з питань захисту персональних даних у реєстрі операторів персональних даних під реєстраційним номером 375.

Технічний майданчик Щоденника знаходиться в одному з кращих дата-центрів України «Топ НЕТ», з багаторівневою системою доступу, що відповідає найжорсткішим вимогам банківських та державних структур.

·                                 Раціональне рішення освітніх функцій

- Адміністрування

Зручна навігація і простота адміністрування дозволяють створити власну базу даних школи в проекті за короткий термін, підтримується імпорт даних у форматі Excel.

- Розклад

Передбачено копіювання шаблонної схеми розкладу на всі тижні звітного періоду і можливість редагування уроків в будь-який час.

- Електронний щоденник

Кожному учню доступні всі виставлені йому оцінки з предметів і коментарі вчителів. Можна переглянути оцінки з предметів за певний період (тиждень, чверть) і підсумкові оцінки. Крім того, всі оцінки учня доступні його батькам.

- Електронний журнал

Забезпечує вчителів сучасним механізмом виставлення оцінок. На підставі даних з журналу автоматично формуються щоденники учнів та відомості.

- Домашні завдання

Представляють собою цілий інтерактив з можливостями видачі індивідуальних завдань, прикріплення файлів, ведення статистики виконання робіт, спілкування між учнем і вчителем.

- Конструктор тестів

Дозволить вчителю з легкістю створити тест з будь-яким типом питань та медіа-додатків до них і здійснити повноцінний контроль знань незалежно від місцезнаходження учня.

- Сайт

У мережі «Щоденник.ua» дуже просто створити сайт школи, у підтримці актуальності інформації на такому шкільному сайті зможе взяти участь кожен користувач, не маючи при цьому навичок програмування. Якщо у школи є свій сайт, то цю функцію можна використовувати як інтерактивний додаток до нього.

·                                 Оперативність

Вбудовані засоби соціально-мережевої взаємодії дозволяють налагодити швидкий інформаційний обмін з питань успішності, обміну досвідом, сприяють проведенню дистанційного навчання й консультування.

·                                 Орієнтованість на запити шкіл

Впровадження нових функцій проводиться відповідно до запитів шкіл і у супроводі експертно-аналітичної групи.

На даний момент «Щоденник.ua»  пропонує своїм користувачам такі освітні ресурси:

·                                 бібліотека художньої літератури

·                                 шкільна газета

·                                 навчальні ігри

·                                 медіа-матеріали різного роду

·                                 словники та перекладач

·                                 конструктор тестів

·                                 олімпіади

·                                 онлайн-підготовка до ЗНО


 

Єдиний освітній інформаційно-комунікаційний простір «Щоденник.ua»

 


 

Інтерфейс батьків

 


 

Відеоінструкції


 

Перейти на "Щоденник.ua"

Гаврилюк Ю.П.